SON DAKİKA

Okulu Kapanan Kadrolu Okul Müdürünün Durumu Nasıl Olur?

Son Sorular ve CevaplarıKategori: Atama ve Görevlendirme İşlemleriOkulu Kapanan Kadrolu Okul Müdürünün Durumu Nasıl Olur?
muharrem topal sordu2 yıl önce

Arkadaşlar merhaba bir köy ortaokulunda kadrolu okul müdürüyüm. Okulumuz sayı eksikliği ve eskime nedeniyle kapanacak. Öğrencilerimiz merkezdeki yibo’ya gidecekler. Benim sorum kadrolu okul müdürü olarak benim durumum ne olacak resmi bir takvim içinde yeniden tercih mi yapacağım yoksa ilçe milli eğitim ile istişare ederek uygun bir okula mı geçeceğim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

2 Cevaplandı
Adem C. Destek cevapladı2 yıl önce

Yönetmelik 36/5 maddesine göre işlem yapılır  

(5) Kapatılan eğitim kurumlarında yönetici olarak görev yapanlar, il içinde durumlarına uygun ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına aynı yöneticilik görevi ile sınırlı olmak ve kalan görev sürelerini tamamlamak üzere istekleri de dikkate alınarak öncelikle görevlendirilirler. Aynı eğitim kurumuna aynı yöneticilik görevi için birden fazla görevlendirilme isteği olması durumunda sırasıyla, yöneticilikteki hizmet süresi fazla, öğretmenlikteki hizmet puanı fazla olan adayın görevlendirmesi yapılır. Eşitliğin devamı hâlinde görevlendirilecek aday bilgisayar kurası ile belirlenir. Bu konumda olanlardan yönetici olarak görevlendirme isteğinde bulunmayanlar ile isteklerine rağmen yönetici olarak görevlendirilemeyenler, öncelikli olarak kadrolarının bulunduğu ilçe içerisinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna, ilçe içerisinde durumlarına uygun norm kadro bulunmaması halinde ise il içerisinde istekleri de dikkate alınarak alanlarında boş norm kadro bulunan eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/02/20210205-1.htm

muharrem topal cevapladı2 yıl önce

Çok teşekkürler hocam